KRBY PITHART

Zahradní jezírka

Stavba zahradního jezírka na klíč

Zahradní jezírka - využití

  • dekorativni zahradní jezírka
  • jezírka na chov ryb
  • zahradní jezírka určená pro koupání

Doplňky zahradního jezírka

  • vodoteče
  • skála za jezírkem
  • mlhovače, osvětlení zahradního jezírka

zahradní jezírkaVelikost zahradního jezírka je zapotřebí zvolit v přiměřeném poměru k velikosti zahrady a je třeba zvážit pro jaké účely si zahradní jezírko pořizujeme. Zahradní jezírko může být navrženo pro koupání, pro chov ryb nebo zahradní jezírko jako čistě dekorativní součást zahradní architektury. Podle způsobu využití zahradního jezírka se volí technologie na údržbu vody jezírka.

Pohled na zahradní jezírko přizpůsobujeme tak, aby jako dekorace bylo v zahradě dobře viditelné. Jezírko je možné doplnit o různé mlhovače nebo vodoteče, které zdůrazní pohyb vody, zahradu oživí a dodají ji atmosféru. Vhodnou kombinací zahradního krbového sezení a zahradního jezírka docílíme překrásné oázy pro posezení v zahradě.

Stavba zahradního jezírka

zahradní jezírkaDodáváme kompletní dodávku zahradního jezírka na klíč, včetně návrhu, přípravných a stavebních prací i kompletních technologií pro provoz zahradního jezírka.

Zahradní jezírka lze realizovat prakticky v jakékolivy zahradě. V případě stavby jezírka v menším svahu je zapotřebí vybudování dostatečné opěrné zdi pro jezírko a zhotovení hladiny.

Není vhodné, když zákazník nechá vykopat jámu pro zahradní jezírko předem, bez konzultace. Pro minimalizaci nákladů na stavbu zahradního jezírka doporučujeme v případě, že si přípravné práce zajišťuje sám zákazník, konzultovat nejprve postup prací a jejich potřebné parametry pro každé konkrétní zahradní jezírko.

Zadní část zahradního jezírka může být vyskládána velkými bloky pískovce. Takto vytvořená skála opticky oddělí prostor zahradního jezírka od pozádí, např. sousední budovy. Skála u jezírka je vhodným prvkem pro vytvoření vodoteče, která zahradní jezírko oživí. Okolo hladiny jezírka se provádí dekorace říčním kamenem, pískovcem, oblázky, dekorační drtí, apod.

Technologie na údržbu vody se volí podle způsobu využití zahradního jezírka. Tyto technologie dodáváme v rámci stavby zahradního jezírka.

 

Zahradní jezírka
Zahradní jezírka
Zahradní jezírka - vodoteč Zahradní jezírka, vodoteč